با شروع رسمی ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس نهم،دوباره شور و حال انتخاباتی و تبلیغاتی سراسر استان را فرا گرفت.خراسان شمالی دارای 7 شهرستان و 3 حوزه انتخابیه است که مجموعاٌ 4 نماینده را به بهارستان می فرستد.اما به نظر شما نمایش قدرت در انتخابات نهم در استان از آن کیست...؟

  تعداد کم نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و به تبع آن حضور بسیار اندک چهره های سیاسی برای حضور در رقابت مجلسی ها،یکی از مهمترین بارزه های اولین روزهای انتخاباتی این استان است.

حال با وجود تعداد اندک اعلام شده از سوی وزارت کشور،یعنی سی و هفت نفری که برای کاندیداتوری مجلس نهم در خراسان شمالی ثبت نام کرده اند،چند سؤال جدی ذهن مخاطبان را به خود جلب می کند.

1-با وجود مشکلات عدیده در زمینه های مختلف اقتصادی(شامل بیکاری جوانان،وجود خانوارهایی با سطح نازل درآمدی،عدم وجود زیرساختهای حوزه حمل و نقل از قبیل راه آهن و فرودگاهی با پروازهای مختلف،عدم وجود زیرساختهای هُتلینگ و اقامتی و...) مشکلات اجتماعی(معضل حاشیه نشینی در مرکز استان،تکدی گری و...)مشکلات فرهنگی(عدم وجود زیرساختهایی چون دانشگاه های مادر و توسعه یافته،عدم وجود رشته های دانشگاهی کاربردی،نبود سینما و مجتمع های فرهنگی و هنری و توزیع نا مناسب آن در سطح استان،عدم وجود مجلات معتبر علمی و پژوهشی و همایش های تخصصی،فقر شدید از در آمدهای حاصله از صنعت گردشگری و نبود عزم مناسب برای سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ و هنر و...) که خراسان شمالی با آنها دست پنجه نرم میکند،چه اتفاقی روی داده که صاحب نظران حل مشکلات اینچنینی مایل به نامزدی نشده اند؟

2-علی رغم اصرار بی اندازه برخی از دلسوزان گروههای اصولگرا به افراد نامداری-که برخی از آنان مسؤلیتهای اجرایی و ستادی در سطح استان داشته اند-چه نوع طرز تفکری باعث شده تا این افراد به ظاهر توانمند رغبتی برای حضور در عرصه انتخاب شدن نداشته باشند؟

3-آیا جریانات نو ظهوری که هر از گاه_بخوانید از این انتخابات تا آن انتخابات-پیدا شده و سعی در ریختن آرای مردم به سبد خود را دارند،می توانند در بسیج اراده های مردمی به سمت اهداف خود موفق باشند؟

4-آیا تعداد کم کاندیداهای موجود در عرصه استان صدای زنگ خطر عدم تربیت صحیح نیروهای کارآمد،با سواد،با تقوا،جوان و مدبر استانی نیست؟آیا این همان زنگ خطری نیست که بارها از سوی دلسوزان استان برای توجه به نیروهای بومی به صدا در می آمد؟اگر کمی به داشته های بومی می اندیشیدیم و فرصت رشد اندیشه های ولایی و تحصیلکردگان مکتب امامین خمینی و خامنه ای عزیز را ایجاد می نمودیم،شاید در حال حاضر که مدرک تحصیلی شده ممیزه ای برای کاهش 50 درصدی نامزدهای انتخابات،نام استان ما در فهرست کمترین نامزدها قرار نمی گرفت.

با این همه تکلیف مشخص است و راه روشن.به گمان من باز هم نمایش قدرت در گروهای 5 به اضافه 4 یا 7 به اضافه 6 صورت نمیگیرد،بلکه این اراده باشکوه مردم 9 دی آفرین است که تقدیر زیبای انتخابات 90 را رقم میزند.