شنیدیم یکی از مقامات ارشد استان در جلسه ای رسمی در مورد استانمان اینچنین عرض ارادت فرموده اند:

"...عزیزان من،من افتخار می کنم که الان بگم من همشهریهای شما ام.اما یک نکته ای را بگم.قصد جسارت ندارما! اونایی که خراسان شمالی ان.باور کنید قبل از سفر آقا استان شما در ایران ناشناخته بود.اگر یک جایی رو می گفتن خراسان شمالی مردم یاد فقر،عقب ماندگی ذهنی،عقب ماندگی فرهنگی،کسانی که دائماً به دنبال این که حیووناشونو ببرن صحرا و چوپانی کنند..."

خوشحالیم که مردم‌ ولایتمدار این استان شهید پرور،بالاخره اجازه دادند نام شما هم در شناسنامه خراسان شمالی ثبت شود.پس شما هم از این بابت خوشحال باشید نه چیز دیگری.

و اما بعد...

1- باید به دولت خدمتگزار و عدالت محور تبریک گفت که مدیرش،با چنین ذهنیتی وارد یک استان می شود.نکند حضرتعالی گمان کرده اید که به عنوان مدیر مدرسه"صبور" به استان ما آمده اید؟یا با این توصیفاتی که کردید نکند گمان کردید برای فرهنگ دار کردن مردم این دیار تشریف آورده اید؟

2- آقای محترم!در جلسه ای آنگونه وانمود کردید و فرمودید که امر بر ما مشتبه شد که حضرتعالی از دوستان بسیار صمیمی دولتمردانید.البته این گمان باطلی نیز نیست.با این حال تعجب است که دولت مهرورز شما را که از دوستان نزدیکش هستید،با این توصیفاتی که فرمودید به تبعیدگاه فرستادند نه ...!

3- جناب رئیس!حتماً تصدیق می فرمائید،اگر به زعم شما،مردم چنین ذهنیتی هم از استان ما  داشته باشند،که صد البته ندارند،نه مولود مردم این استان که قطعاً حاصل کم کاری مدیران استان است.مدیرانی که به گواهی تاریخ بیش از دو سوم آنها مدیران دولتهای نهم و دهم اند.مثل حضرتعالی!

4- آقای محترم! نمی دانستیم و باور نمی کردیم روزگاری را ببینمیم که دولتی که بزرگترین افتخارش را در جاروکشی مردم می دانست،اینک نماینده اش در یک استان،شناسایی مردم این دیار به چوپانی و رمه داری را نوعی کوچکی و تحقیر بداند.

هرچند از الفاظ حضرتعالی ناراحتیم،اما تصدیق و تائید می کنیم که افتخار چوپانی و گله داری و کسب رزق طیب و حلال از این مسیر،افتخاری بس بزرگ و بی شائبه است.

5- استاد بزرگوار، می دانم و می دانیم که مدیر دلسوزی مثل شما قطعاً و یقینا برای توسعه استان و رفع غبار محرومیت از چهره مظلوم این تازه عروس هزار داماد وارد استان ما شده اند.میدانیم که حضرتعالی نیز مثل سایر مدیران پرکار دولت،برای آبادی استان شب و روز ندارید...

همه اینها را می دانیم اما نمی دانیم چرا ادبیات مدیران ما آنهم در برابر مردم که ولی نعمتانشان هستند،اینچنین شده؟

6- جناب عزیز!اگر تاریخ این استان را ورق نزده اید و بدون مطالعه و آگاهی،پا در سرزمین پر افتخار و با فرهنگ و متفکر ما گذاشته اید،حداقل کمی عادل باشید.شاید بفرمائید که این عبارات را از قول مردم دیگر نقاط کشور شنیده اید.

می شود مصداقی بیاورید؟می شود بفرمائید مردم کجای این سرزمین پاک،هم کیشان و هم مسلکان و هم وطنان خود را با این عبارات مورد شناسایی قرار می دهند؟مردمی که حتی در مورد دشمنان خود نیز از این گونه الفاظ و تعابیر استفاده نمی کنند.

بهتر نیست اعتراف کنید که چنین عباراتی محصول ذهنهای بی بصیرت و نا آگاه است نه حرف مردم شریف ایران اسلامی؟!

آیا شما دلتان می آید،در مورد مردم نجیب این استان که در شاخصه ایثارگری از برخی استانهای مرزی این کشور هم جلوترند،این واژه های سخیف را ولو از قول دیگران به کار ببرید؟؟؟

7- دوست بزرگوار!حداقل از شما و ساکتین دنیا زده‌ی آن جلسه که در تمام دیدارهای عمومی و خصوصی با حضرت آقا حضور داشتید و از نزدیک شاهد تمثیل های زیبای ایشان در مورد مردم این استان بودید،استفاده از چنین عبارتها و کلماتی بعید است.

آقای محترم! لطفاً به این تعابیر که از لسان مبارک رهبر عزیزمان در مورد مردم این استان صادر شده است دوباره توجه کنید:

  مردم با این ایمان، با این صداقت، با این حضور برجسته در عرصه‌هاى مختلف،مردمی که امتحان خوبى داده است و نام نیکى از خود به یادگار گذاشته است. مردمی که تربیت سرداران و فرستادن آنها براى مدیریت صحنه‌هاى دشوار و سپس شهادت آنها را به دوش کشیده است،جوانانی دارای سطح رافی فرهنگ و فکر،استانی از نظر شاخص های ایثار گری دارای برجستگی و ممتازی،استانی دارای شهرهای تاریخى و کهن،خاستگاه بزرگان علمى و فرهنگى و سیاسىِ متعدد...انسان لذت میبرد از این که مشاهده کند در این استان - که یقیناً از لحاظ جنبه‌هاى مادى و امکانات، جزو استانهاى فقیر کشور محسوب میشود؛ با اینکه از لحاظ استعداد و طبیعت، بسیار غنى است - این همه فکر خوب، اندیشه‌ى روشن، سخنِ سنجیده و کارشناسى شده وجود دارد.

8- جناب مدیرعزیز و زحمتکش؛آنچه در سطور گذشته آمد تنها نمونه هایی از تعاریف و واژگان پر مغز از سخنان رهبری بزرگوار انقلاب بود.به جمله آخر مجدداً توجه کنید.چقدر سنجیده و با تفکر بیان می شود.حضرت آقا فقر مادی این استان را در کنار استعداد های سرشار و نبوغ فکری و فرهنگی استان،بسیار کوچک و غیر قابل ملاحظه می دانند.

بازهم باید یاد آور شویم که فقر مادی استان هم نشان از آن کاستی است که در تمامی جلسات اقشار مختلف مردم استان با رهبری بیان شد و آن هم چیزی نبود جز سوء مدیریت و عدم ثبات مدیریت استان.

9- آقای محترم! برادرانه توصیه میکنم از این پس هرگاه خواستید از استان ما در هر مقام و مسئولیتی نام و صفتی بیاورید،این سامان را به نام شهدای دلیری چون رجبعلی محمد زاده،مصطفی کریمی،مصیب لنگری و هزاران شهید و ایثارگر شجاع آن بخوانید.

هرگاه خواستید غنای فرهنگی و مذهبی این استان را به رخ بکشید،نام شیوخ بزرگی چون بجنوردی ها و مرتضوی ها و صادقی ها و طیبی ها راببرید.

هر گاه خواستید غنای فکری و سطح سواد عالیه مرم استان من را بسنجید،نام عارف بجنوردی و پروفسور عاشوری و چندین و چند نام آور بزرگ این استان را بیاورید.

10- غرور و تکبر و حب دنیا رذیله ای اخلاقی است اما هر گاه خواستید از دیار شیر مردانی که در 19 مهر ماه "حماسه باب الرضا(ع)" را آفریدند یاد کنید،لطفاً با غرور و بزرگی و خودپسندی که همان حب الوطن است، از آن یاد کنید.

عزیز دل برادر!

آیا هنوز هم می دانید این چند صباح مدیریت و پشت میز نشینی،امتحان سخت دنیا را محک زدن و به آن دل نبستن است؟

آیا می دانید بر رود پر خروش خونهای پاک چه جوانان دسته گلی نشسته اید؟

آیا هنوز هم صدای العطش شهدای مظلوم شلمچه و فکه را می شنوید و اینچنین مردمشان را تحقیر می کنید؟

زین کاروانسرای بسی کاروان گذشت        ناچار کاروان شما نیز بگذرد

این تذهبون؟؟؟