اظهارات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در مورد سیاست خارجی هرچند فراتر از حد مقام رئیس چمهور،و گاهاً وعده هایی بی مورد و شعاری است،اما در راستای شناختن روحیات انقلابی بعضی از آقایان،بسیار مفید و قابل ملاحظه است.

هاشمی رفسنجانی:

جناب هاشمی رفسنجانی که البته برخی هنوز هم او را شناسنامه انقلاب می‌دانند!در اظهار نظری عجیب فرموده اند:"ما سر جنگ با اسرائیل نداریم"!!!

این اظهار نظر جناب هاشمی را در کنار جمله تاریخی حضرت امام در مورد ضرورت نابودی اسرائیل بگذارید و خودتان شرح مفصل دوری این سیاستمدار کهنه کار را از آرمانهای انقلابی ملت ایران بخوانید.

قالیباف:

محمد باقر قالیباف شهردار کنونی تهران هم که آوازه تبلیغات ده ساله اش برای منصب ریاست جمهوری در همه جا گسترده است،نفی هولوکاست را برای سیاست خارجی ایران بی نفع دانسته و به مذاکره با امریکا هم چراغ سبزی نشان داده است.

گویا فرمانده لشکر 5 نصر در دوران دفاع مقدس،نظر رهبری معظم انقلاب اسلامی در مورد هولوکاست وشعار"راه قدس از کربلا" می‌گذرد را فراموش کرده اند.

باهنر:

محمد رضا باهنر سناتور کرمانی،دیگر کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری هم در اظهاری نظری جالب توجه،سیاست خارجی لبخند را به عنوان سیاست خارجی دولتش معرفی نموده است.

روحانی:

حسن روحانی که هنوز پاسخی در مورد قطعنامه مذاکرات سعد آباد ندارد،سیاست خارجی کنونی یعنی عدم باج دادن بی منطق به قدرتهای بزرگ را سیاستی بی مورد و تقابلی دانسته و به نفی آن پرداخته است.

کواکبیان:

شاهکار اظهار نظرها در بخش سیاست خارجی را باید به نام کواکبیان سمنانی ثبت کرد.وی مدعی است تنها راه حل مشکلات کنونی انقلاب اسلامی در گرو مذاکره با امریکا بوده و در صورت روی کار آمدن،شش ماهه با ایالات متحده رابطه برقرار میکند!