شانزده روز مانده به انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی و فضای رقابت نامزدهای انتخابات،البته به صورت چراغ خاموش در حال گرم شدن است. 

  با اینکه تا شروع رسمی تبلیغات چند روزی باقی است،در این میان بررسی عملکرد تبلیغاتی هر یک از آقایان در نوع خود جالب توجه است.

موسی الرضا ثروتی:

ثروتی نماینده دو دوره قبلی مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی،این دوره نیز با همان تیم 8 ساله خود و البته حمایت جدی تر اصولگرایان استان،وارد کارزار انتخابات شده و بر اساس پیش بینی های قطعی،نفر اول لیست انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان خراسان شمالی در انتخابات پیش رو است.

فعالیتهای تبلیغاتی ثروتی در بجنورد،مانه و سملقان ،گرمه و جاجرم مدتها پیش آغاز شده و احتمالاً سالن اصلی سینما قدس بجنورد و چند مرکز مهم دیگر در سطح شهر،مکان ستاد تبلیغاتی وی می باشد.

ارائه عملکرد 2 دوره گذشته در قالب سؤال و جواب و دیدارهای مردمی با اقشار مختلف که توسط یار همیشگی ثروتی،ذکریا رستمی صورت می گیرد،از جمله مهم ترین فعالیتهای وی است.

 محمد مهدی شهریاری:

به نظر می رسد اصلاح طلبان خراسان شمالی و بجنورد،این بار نیز با یک لیست یک نفره ،به سردمداری نماینده قبلی بجنورد وارد عرصه انتخابات شده اند.

بر اساس پیش بینی ها،شهریاری تنها نامزد اصلاح طلبان در مرکز استان است و البته ستاد تبلیغاتی او با استقرار در خیابان نادر بجنورد،چند وقتی است فعال تر شده.مهدی شهریاری نیز مانند دیگر همتای خود در مجلس به تازگی به فکر همزبانی پیامکی با مردم افتاده و چند صباحی است از این طریق با مردم حوزه انتخابیه خود صحبت میکند.

قاسم جعفری: 

دکتر پیام نوری استان،از سال گذشته و با حضور در مراسم های مختلف و تجمع های اصول گرایی،رسماً کاندیداتوری خود را برای مجلس نهم اعلام کرد.

جعفری اهل راز بوده و بعد از صحراگرد نامزد دوره قبلی مجلس شورای اسلامی که رأیی کمتر از 10 هزار داشت،دومین رازی شرکت کننده در رقابت مجلس است.آزادگان،رزمندگان و جمعی از اهالی دانشگاه مهم ترین طرفداران وی را تشکیل می دهند.

مکانی که قبلا دفتری متعلق به آزادگان خرسان شمالی بوده،واقع در خیابان شریعتی شمالی بجنورد،امروز ستاد تبلیغاتی این استاد دانشگاه است.به نظر می رسد دومین نفر حاضر در لیست دو گانه اصولگرایان استان،دکتر قاسم جعفری باشد.

این کاندیدای مجلی نیز راهی بهتر از پیامکهای مناسبتی را برای ارتباط با مردم انتخاب نکرده است.

احمد گریانلو: 

اگر رأی به اصلح و بر اساس شاخص های ولایتمدارانانه،اولویت اصلی ما باشد که قطعاً هست،احمد گریانلو دانش آموخته متعهد دانشگاه علامه طباطبایی انتخاب اول ماست.

وی که سالها معلمی را در نقاط مختلف استان تجربه کرده اینک هرچند خیلی دیر و چراغ خاموش،اما با شعار اصلی اقتصاد و در لبیک به فرمان جهاد اقتصادی رهبر انقلاب،کم خرج و بی سر و صدا وارد عرصه رقابت شده است.

 توجه احترام برانگیز او به دستورات و فرمایشات رهبری،من را شیفته ی گریانلوی بی ادعا کرده.او بسیار کم خرج تر از آقایانی که ادعای رعایت بیت المال را دارند،پا به عرصه نهاده و بی اندازه امیدوار است.

سایرین: 

رضا وحدانی،احمدرضا وفایی،ابوالقاسم حسینی،سید احیاء سیدی،مهدی طالب پور،مرتضی صادقی،مهدی هاتفی و شرف علی نیا،دیگر نامزدهای انتخاباتی بجنورد اند که تا کنون به صورت جدی فعالیت خود را آغاز ننموده اند.

به هر حال باید تا روز شروع تبلیغات در بجنورد،منتظر ماند و فعالیتهای نامزدها را رصد کرد.