ظهر یکی از روزهای تابستان گذشته به همراه مجید آقای نیکدل عزیز توی ماشین در حال حرکت بودیم و موج رادیوی ماشین روی رادیو معارف تنظیم شده بود.

حجت الاسلام ماندگاری مشغول صحبت بودند و من و آقا مجید هم غرق گوش دادن.این روحانی خوشفکر و خوش بیان در فرازی از صحبتهاشون خاطره ای زیبا را با یک واسطه نقل کردند با این مضمون:

"سحرگاهی مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای(روحی فداه) طبق عادت مالوف به زیارت قم و تلمذ از فضای قدسی مسجد مقدس جمکران نایل می شن.حضرت آقا بعد از ادای فریضه صبح و تعقیبات به قصد دیدار و زیارت حضرت آیت الله بهاءالدینی عازم منزل این بزرگوار می شن.این هم یکی دیگه از عادات همیشگی حضرت امام در سفر به شهر مقدس قم بوده.

وقتی حضرت آقا و همراهان به منزل این عالم جلیل القدر می رسن با صحنه شگفت انگیزی مواجه میشن.

حضرت آقای بهاءالدینی با آن کهولت سن و سختی راه رفتن،بر آستانه در ایستاده،با دیدن امام خامنه ای(مد ضلله العالی) دو دست را روی سینه گذاشته و با احترامی تمام می فرمایند: السلام علیک یا ولی الله...

وقتی همراهان حضرت آقا با این صحنه مواجه می شوند از بیت آقای بهاءالدینی،چگونگی خبر یافتن ایشان از ملاقات رهبری را جویا میشوند.چرا که این گونه دیدار ها به خواست مقام معظم رهبری کاملا سرزده و بی خبر صورت می گیرد.

اهالی بیت آقای بهاء الدینی(اعلی الله مقامه الشریف) می گویند:آقا(آقای بهاءالدینی) فرمودند از زمانی که مقام عظمای ولایت از جمکران به نیت دیدار من حرکت کردند،من ایشان را می دیدم!