میقات نامه 5

سلام من به مدینه

تا می آییم در اتاق 806 هتل زهرة المبارک مدینه جاگیر شویم،صدای خوش اذان از مناره های مسجد النبی گوش نواز میشود.اتاق ما در طبقه هشتم هتل ده طبقه است.هتلی تقریباً کوچک که فقط 2 کاروان ایرانی در آن حضور دارند.اتاقی 3 تخته برای من و سید مهدی و یکی دیگران از هم کاروانیها که تازه با او آشنا می شویم.داخل اتاق سرد و تمیز است.پنجره هم با پرده ای سفید و چین دار،چشم نوازی میکند.اما پشت پرده چه خبر است؟

تصویر پشت پرده خیلی چشم نوازتر و زیباتر است.تمام عظمت مسجد النبی با صحن سفید و نورانیش با همه مناره های برافراشته اش،از هشتمین طبقه فندوق زهرة المبارک،تماشایی است.حیف که برج فندوق الاشراق دید ما را نسبت به گنبد الخضراء کور کرده.حیف.

خیلی سریع و در حد یک وضو آماده و برای ادای فریضه ظهر راهی مسجد النبی می شویم.همسفرهای ما زود تر رفته اند.فقط ماندیم من و سید مهدی.یکی از مزیتهای مدینه،نزدیک بودن هتل زائرین به مسجد النبی است.فاصله دور ترین هتل ها را با پای پیاده میشود نهایتاً 10 دقیقه ای طی کرد.ما بعد از یک چهارراه کوچک و گذر از یک مسجد تاریخی از سمت جنوبی مسجد وارد می‌شویم.مسجد النبی هم درهای زیادی برای ورود به داخل شبستان دارد.مثل همه مکانهای مقدس دنیا.بازهم ولی خوش به حال ماست که باب ورودی ما درست مقابل باب جبرئیل واقع شده.از طرفی به محض ورود به مسجد النبی،دیوارهای بقیع مظلوم هم دیده می شود و سلام چند باره ای براهل بیت نبوت و طهارت(سلام خدا بر آنها).

باب جبرئیل همان درب مخصوصی است که فرشته وحی از آنجا برای تشریف فرمایی بر رسول خدا اذن دخول می خواست.

سنگ فرشهای مسجد النبی آنقدر سفید است که چشم را برای مدتی در خلسه ای عمیق فرو میبرد.البته کاملاً مخالف رنگ دل خیلی از مأمومین این مکان مقدس!

کم کم باید به چهره عجیب بعضی از اهالی مدینه عادت کنیم.سیاه مردانی با دشداشه های سفید و شلوارهای سفید رنگ کوتا با دمپای خیلی تنگ و جوراب های سیاهی که باز هم بر سیاهی قلبشان تصدیق میکند.

عمده‌ی این سیاه مردان صندل به پا دارند و البته چفیه قرمز رنگی که نشان مأموران امر به معروف آنجاست،بر سر!تعداد این ها در بقیع به مراتب بیشتر از مسجد النبی است!

البته دلیلش هم که معلوم.

من هیچ حواسم نیست که پا به کجا گذاشته ام.این را از گریه های بی امان سید میفهمم.چرا من اشک نمی‌ریزم؟چرا حالی نشده ام پا به بیت الرسول(ص) میگذارم؟

داخل شبستان مسجد میشویم.حالا یک امتیاز دیگر به سایر امتیاز های این درب اضافه کنید.اینجا تحقیقاً همان محدوده قدیمی مسجد پیغمبر است.یعنی جایی کاملا جدا از آن دست ساخته های اخیر آل سعود.دری که مقابلش خانه رسول الله(ص) و البته مزار شریف ایشان است.

السلام علیک یا رسول الله...

ادامه دارد

/ 2 نظر / 42 بازدید
سادات

مثل هميشه زيبا

یه دوست

خیلی زیبا بود خوشا به سعادتون