18 میلیون نفر انصراف می دهند؟

انتقاد و خرده گیری از سیاستهای دولت نهم و دهم و به خصوص نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها مهم ترین چالش نامزدهای اصلاح طلب با دولت احمدی نژدا بود.

در بحبوحه انتخابات ریاست جمهوری نیز یکی از ادعاهای اصلی آقایان اصلاح نحوه اجرای قانون یارانه هابود.حال پس از گذشت چند ماه از ایام انتخابات و ایجاد سوال های اساسی در برابر وعده های انتخاباتی مطرح شده،دولت یازدهم با کمک رسانه ها و منابع عظیم دولتی و اداری خود،از مردم میخواهد از گرفتن مبلغ یارانه ها صرف نظر کنند.

نکته قابل تامل در این میان،همین حجم وسیع تبلیغات برای انصراف از گرفتن یارانه هاست.با وجود اینکه قبل از مشخص شدن تکلیف یارانه بگیران قیمت بسیاری از حاملهای انرژی حتی تا مرز 30 درصد افزایش داشته و شایعه افزایش چند برابری کالاهای دیگر هم به گوش می رسد،دولتمردان با چه ادلّه ای از مردم می خواهند از خیر مبلغ ناچیز یارانه بگذرند؟

یارانه ها در واقع همان بخش از مبلغ کالاها هستند که اگر دولت آن را به حاملهای انرژی اختصاص ندهد باید به همان میزان در اختیار مردم قرار دهد.پس با این تفسیر چرا مردم باید از گرفتن یارانه صرف نظر کنند و در برابر،قیمتهای آزاد شده حاملهای انرژی را پرداخت نمایند؟

اما در این میان افرادی که با انتقاد از برنامه های اقتصادی دولت های نهم و دهم به دولت تدبیر و امید رأی دادند،آیا حاضرند از گرفتن یارانه ها منصرف شوند؟؟؟

اگر این اتفاق بیفتد جمعیتی قریب به 19 میلیون نفر باید عطای یارانه را به لقایش ببخشند.

/ 5 نظر / 25 بازدید
رضا

واقعا درست گفتید.باید 18 میلیون انصرافی باشند

من

خود حاج حسن بهمن 92 انصراف داد چطور انتظار داره مردم با حداقل در امد انصراف بدن

Fanous

او به فکر یاران ما به فکر یارانه

خبرگزاری فارس: اختصاص ۷ میلیارد برای احداث سونا :( و استخر در ساختمان ریاست جمهوری -) :-w www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930119000796 تغییرات و بازسازی‌های اساسی در ساختمان سفید نهاد ریاست جمهوری همچنان ادامه دارد. بر اساس این گزارش، در این ساختمان تأسیسات رفاهی مانند، سونا، استخر، سالن های ورزشی و امکانات لوکس ساخته شده است. گفته می شود هزینه های این تغییر به حدود 7میلیارد تومان رسیده است. این هزینه ها در حالی صورت می گیرد که دولت از ابتدای ورود خود از خزانه های خالی صحبت کرده است و هم اکنون نیز طی یک فراخوان گسترده از مردم درخواست کرده است تا از دریافت یارانه خود انصراف بدهند. همچنین دولت در ایام نوروز حدود 900 میلیون تومان پیامک تبریک سال نو به مردم ارسال کرده است. راستی اون 100 میلیون پول حمل جنازه خواننده های لسی انجلسی (گروه سگ های زرد)به ایران چجوری ها میشه وقتی میگفتند خزانه خالی است.؟؟؟

توبنویس

سلام خداقوت مطلب شما در توبنویس درج گردید. باتشکر