مردم غزه؛شافعی های محب اهل بیت(علیهم السلام)

چند پرسش و پاسخ پیرامون مردم غزه و اعتقاداتشان:

1- مذهب مردم غزه چیست و آیا دشمنی آنها با شیعیان صحت دارد؟

بیشتر مردم فلسطین و غزه، پیرو مذهب شافعی هستند و اتفاقاً، ابوعبدالله محمدابن ادریس شافعی، رهبر این فرقه، متولد غزه بوده است. در مورد شافعی بودن مردم فلسطین می توانید به این منبع رجوع کنید: «الموسوعة المیسرة فی الادیان و المذاهب المعاصرة، مانع بن حماد الجهنی، ج 2، ص ۱۲۴» جالب اینجاست که در میان فرقه های چهارگانه اهل سنت، نزدیک ترین فرقه به تشیع از نظر علاقه و احترام به اهل بیت و احکام فقهی، همین فرقه شافعی است.

2- میزان ارادت مردم غزه به شیعیان و ایرانی ها تا چه حد است؟

الف:مردم غزه بسیار بیش از حد تصور علاقمند به اهل بیت و شیعیان و البته دوستدار ایرانی ها هستند.در انتفاضه های مختلف،نشانه علاقه فلسطینی ها به شیعیان و رهبر انقلاب اسلامی کاملا روشن است.نماینده حماس در ایران می گوید:مقام معظم رهبری با دو پیام تاریخی خود نقش فراوانی در تقویت روحیه مبارزان حماسه داشت.رهبری و دولت و ملت ایران همواره بزرگترین پشتیبان فلسطین و آرمان مقدسآنان بوده اند. وی افزود: در ایام محرم، عاشورایی در غزه بپا شد که ملت مقاوم فلسطین با توکل به خدا و ایمان خالص خود به پیروزی با خون خود بر شمشیر یزدیان زمان پیروز شدند.

ب:وجود مساجدی به نام اهل بیت در غزه که کم هم نیستند،نشانه دیگری از ارادت این مردم به خاندان رسول گرامی اسلام است.

مسجد علی ابن ابی طالب واقع در محله الزیتون شهر غزه


مسجد «الامام علی ابن ابی طالب» واقع در نابلس

مسجد فاطمة الزهراء در جنوب طولکرم و دیگری درشهر نابلس

مسجد «الحسین بن علی» واقع در نوار غزه و الخلیل

3- ناصبی بودن مردم غزه تا چه حد درست است؟

ناصبی ها عده ای هستند که علاقه و ارادت خود به دشمنان اهل بیت را روی سینه هایشان نصب میکنند و این در حالی است که مردم غزه نه تنها ناصبی نیستند،بلکه میزان ارادت آنها به تشیع به حدی است که اعراب آنها را رافضی می دانند.

ارادت و علاقه امام شافعی به اهل بیت پیامبر‌‌ چنان بود که بر خی از اهل سنت او را شیعه پنداشتند و حتی جهت محاکمه به بغداد برده شد. او معتقد بود که ارادت به خاندان علی علیه‌السلام را باید علنی و آشکار ساخت و این پندار باطل را از اذهان دور کرد که رفض را در دوستی علی و فاطمه و فرزندان آن دو می‌داند و یا ناصبی‌گری را در دوستی ابوبکر و عمر علیه‌السلام. به اعتقاد او جریان رافضی‌گری و ناصبی‌گری که دوستی و دشمنی افراطی را در حق علی علیه‌السلام دنبال می‌کردند نادرست است. یعنی انسان مومن به خدا و رسولش کسی است که محبت اهل بیت را آشکار کند. تقسیم بندی مسلمانان به رافضی و ناصبی تقسیم بندی مطرودی است و افرادی که مسلمانان را به این دو دسته تقسیم می‌کنند قطعاً مجرم و گناهکارند زیرا محبت علی و خاندانش از اصول دین اسلام است و اگر کسی چنین امری را آشکار کند به اصل اسلام عمل کرده و به ایمان خویش استحکام بخشیده است.

4- جریان خونهای اهدایی مردم ایران به اهالی غزه و ریختن آنها به دریا چیست؟

حقیقت آن است که مردم مظلوم غزه علاوه بر جنگ سنگین میدانیٰدرگیر جنگ رسانه ای بزرگی به سرکردگی رسانه های عرب نیز شده اند.در این جنگ بزرگ که سردمداری آن با العربیه و الجزیره وهابی است،خبرها دروغی همچون این خبر به راحتی انتشار می یابد.

نماینده حماس در ایران در این زمینه می گوید:در طول تمام جنگها با بستن کامل گذرگاهها و مرزهای غزه هیچ کالایی وارد غزه نشده است.چه رسد به خون و کمکهای دارویی؟

/ 0 نظر / 72 بازدید